„DEBIUT ROKU 2022” I UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI FEBS-IUBMB-ENABLE

Działające przy Katedrze Biochemii Lekarskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Studenckie Koło Naukowe Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych  (SKN TCiUS) otrzymało Nagrodę Główną przyznaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w konkursie StRuNa w kategorii „DEBIUT ROKU 2022”. Nagrodę odebrał Przewodniczący SKN Pan Patryk Obajtek podczas uroczystości zorganizowanej w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w dniu 19.11.2022 roku. SKN TCiUS pracuje w Katedrze Biochemii Lekarskiej pod kierunkiem opiekuna Pani dr n. med. Małgorzaty Lasoty prowadząc badania naukowe dotyczące problematyki przeciwnowotworowej terapii celowanej oraz podejmuje szereg ciekawych inicjatyw promujących naukę. Najnowsze wyniki badań zaprezentowano podczas odbywającej się w dniach 16-18.11.2022 międzynarodowej konferencji FEBS-IUBMB-ENABLE zatytułowanej “The perfect tandem: How technology expands the frontiers of biomedicine” w Sewilli.