Wyróżnienia dla Studenckiego Koła Naukowego Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych przy Katedrze Biochemii Lekarskiej UJ CM

Miło nam poinformować, że Daniel Jankowski i Patryk Obajtek, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych, działającego przy Katedrze Biochemii Lekarskiej UJ CM zostali wyróżnieni na tegorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych pod nazwą „Medyczne Targi Wiedzy 2023” za prezentacje wyników badań, dotyczących potencjalnego wykorzystania inhibitorów kinaz tyrozynowych i ich kompleksów z nośnikiem supramolekularnym w przeciwnowotworowej terapii celowanej. Opiekunem przedstawionych doniesień jest dr Małgorzata Lasota, a pracę zespołu wspiera prof. dr hab. Leszek Konieczny, autor kilkudziesięciu publikacji oryginalnych i monograficznych dotyczących struktury białek i układów supramolekularnych.

Warto przypomnieć, że Medyczne Targi Wiedzy są pierwszą ogólnopolską konferencją naukową, zapraszającą do udziału studentów wszystkich kierunków medycznych. Organizatorem i pomysłodawcą konferencji jest Studenckie Towarzystwo Naukowe UJ CM. Tegoroczna – trzecia już – edycja konferencji odbyła się pod patronatem honorowym Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.

Wyróżnionym studentom serdecznie gratulujemy.