DZIEŃ DZIECKA z SKN TCiUS

W dniu 30 maja 2023 r. Studenckie Koło Naukowe Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych działające przy Katedrze Biochemii Lekarskiej przeprowadziło pokazy i warsztaty biochemiczne dla uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej. SKN pod opieką pani dr Małgorzaty Lasoty reprezentowali: Daniel Jankowski, Sebastian Kaszuba, Barbara Malinowska i Anna Misterka.

Warsztaty miały na celu popularyzację zagadnień z zakresu chemii, biologii i fizyki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć liczne eksperymenty naukowe i aktywnie w nich uczestniczyć.

Dla najbardziej aktywnych uczniów przewidzieliśmy nagrody. A wszystko to, by przybliżyć uczniom świat nauki w przyjazny, ciekawy i łatwy do zrozumienia sposób. Mamy nadzieję, że udało nam się zaciekawić uczniów i zaszczepić w nich chęć do dalszego pogłębiania swojej wiedzy.